Recent Posts
  • Czynniki kształtujące upadek

    Czynniki kształtujące upadek

    Nowoczesny świat pokazuje nam jak wielkie możliwości w niewłaściwy sposób kształtowane zmieniają się w przyczyny upadki, niestety obecna sytuacja rynkowa staje się elementem który powodowany został niewłaściwym działaniem społecznym, kryzys wspinał się na szczyt już od dłuższego czasu, niewłaściwe gospodarowanie pieniędzmi publicznymi spowodowało że wydatki …Read More »
  • Dbamy o księgowość

    Dbamy o księgowość

    Zarządzanie własną firmą to nie zawsze czysta przyjemność zwłaszcza, jeśli nie jesteśmy jeszcze takimi wziętymi pracodawcami. Kwestia prowadzenia działalności ma w sobie wiele minusów zwłaszcza, jeśli co jakiś czas musimy dbać o to aby prowadzić pełną rachunkowość. Bez tego nasza firma nie istniała, by na …Read More »
Kalendarz
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Zwrot kosztów pogrzebu

Nie każdego stać na to, by ponieść wszystkie koszty pogrzebu, które wbrew pozorom wcale nie są takie niskie. Już samo zorganizowanie pogrzebu jest naprawdę kosztowne, a co dopiero późniejsze zakupienie pomnika. Sam zwykły granitowy pomnik to koszty rozpoczynające się od 3 tysięcy złotych. Wcale nie jest to tak niewiele. Czy państwo może nam jakoś pomóc i wesprzeć nas w tych wszystkich opłatach? Okazuje się, że tak, a z pomocą przychodzi nam ZUS, który oferuje zasiłek pogrzebowy. Zasiłek pogrzebowy wynosi 4 tysiące złotych. Kiedyś zasady były nieco inne, bo wynosił 200% wynagrodzenia.

Na szczęście teraz traktuje się wszystkich równo i każdy dostaje tyle samo. Problem w tym, że taka kwota tylko wydaje się wysoka, a każdy kto pochował bliską osobę wie, że do tej kwoty trzeba najczęściej całkiem sporo dopłacić, a nieraz nie wystarcza ona za sam pogrzeb. Trzeba przecież opłacić księdza, grabarzy, zakład pogrzebowy, kwiaty, znicze, nagrobki Poznań, czasami orkiestrę i sporo więcej. Komu w ogóle przysługuje taki zasiłek pogrzebowy?
Na pewno przysługuje on osobom ubezpieczonym. Przysługuje również tym, którzy mieli ustalone prawo do emerytury lub renty, albo też do emerytury pomostowej. Z zasiłku skorzystać mogą także osoby, które zmarły w trakcie pobierania zasiłku chorobowego. Warto zapoznać się z dokładnym regulaminem przyznawania zasiłku na stronie internetowej ZUS, ponieważ znacznie więcej osób ma prawo do takiego zasiłku. Członkowie rodziny takich osób również mają takie prawo. Więcej informacji w serwisie ZUS.

Comments are closed.