Recent Posts
  • Wiedza pomagająca zarabiać

    Wiedza pomagająca zarabiać

    W obecnym świecie pojawiają się osoby doskonale wykorzystujące swoją bardzo specjalistyczną wiedzę z zakresów ekonomii. Jakość staje się pewnego rodzaju wyznacznikiem umiejętnego inwestowania, istnienia na zmieniających się rynkach, ale także pozwala na pewne dostosowanie własnych potrzeb do zmian jakim poddawane są nowoczesne firmy. Koniecznością obecnie …Read More »
  • Rozwój na światową skalę

    Rozwój na światową skalę

    Nowoczesne rynki pokazują nam jak wielkie zmiany są w stanie kształtować nowoczesne działania strategiczne, ważnym czynnikiem obecnie staje się szeroko rozumiany rozwój na wielu szczeblach działania. Jakość staje się pewnego rodzaju wyznacznikiem niepowtarzalności, czynnikami bardzo znaczącymi staje się już nie tylko specjalistyczna wiedza, ale także …Read More »
Kalendarz
Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Zwrot kosztów pogrzebu

Nie każdego stać na to, by ponieść wszystkie koszty pogrzebu, które wbrew pozorom wcale nie są takie niskie. Już samo zorganizowanie pogrzebu jest naprawdę kosztowne, a co dopiero późniejsze zakupienie pomnika. Sam zwykły granitowy pomnik to koszty rozpoczynające się od 3 tysięcy złotych. Wcale nie jest to tak niewiele. Czy państwo może nam jakoś pomóc i wesprzeć nas w tych wszystkich opłatach? Okazuje się, że tak, a z pomocą przychodzi nam ZUS, który oferuje zasiłek pogrzebowy. Zasiłek pogrzebowy wynosi 4 tysiące złotych. Kiedyś zasady były nieco inne, bo wynosił 200% wynagrodzenia.

Na szczęście teraz traktuje się wszystkich równo i każdy dostaje tyle samo. Problem w tym, że taka kwota tylko wydaje się wysoka, a każdy kto pochował bliską osobę wie, że do tej kwoty trzeba najczęściej całkiem sporo dopłacić, a nieraz nie wystarcza ona za sam pogrzeb. Trzeba przecież opłacić księdza, grabarzy, zakład pogrzebowy, kwiaty, znicze, nagrobki Poznań, czasami orkiestrę i sporo więcej. Komu w ogóle przysługuje taki zasiłek pogrzebowy?
Na pewno przysługuje on osobom ubezpieczonym. Przysługuje również tym, którzy mieli ustalone prawo do emerytury lub renty, albo też do emerytury pomostowej. Z zasiłku skorzystać mogą także osoby, które zmarły w trakcie pobierania zasiłku chorobowego. Warto zapoznać się z dokładnym regulaminem przyznawania zasiłku na stronie internetowej ZUS, ponieważ znacznie więcej osób ma prawo do takiego zasiłku. Członkowie rodziny takich osób również mają takie prawo. Więcej informacji w serwisie ZUS.

Comments are closed.