Recent Posts
  • Czy to wystarcza?

    Czy to wystarcza?

    Co jakiś czas podaje się w mediach, że najniższe krajowe wynagrodzenie wzrośnie, a zatem jest szansa na to, że zarobimy więcej. Jednakże patrząc na poziom owej najniższej krajowej, możemy powiedzieć, że nie jest bynajmniej kwota, która powala na kolana. Owszem, jest to pewna kwota pieniędzy, …Read More »
  • Nowoczesne biznesowe rozwiązania

    Nowoczesne biznesowe rozwiązania

    Świat zmienia się w bardzo szerokim zakresie, wielkie możliwości jakie obecnie stają się czynnikami kształtującymi nasze społeczeństwo to wielka okazja do podnoszenia jakości usług. Nowoczesność to wielkie możliwości jakie zostają prezentowane właśnie po to by każdy właściciel firmy miał świadomość jak wielkie oferty stają się …Read More »
Kalendarz
Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Zadłużenie w obcej walucie – jak wymieniać pieniądze?

8Wymiana waluty ma istotne znaczenie nie tylko w sytuacji, gdy nasze zarobki zostaną nam wypłacone w dolarach czy innej walucie. Ma to coraz ważniejsze znaczenie także w sytuacji, gdy decydujemy się na kredyt w obcej walucie. W ostatnich latach tego typu zadłużenia stały się niezwykle popularne, a trzeba przyznać, że dla wielu osób kredyt we frankach czy w dolarach okazał się prawdziwą pułapką.

Zmiany kursu waluty powodują bowiem dość istotną zmianę w wysokości płaconych rat, co w przypadku kredytu walutowego na dużą kwotę ma kolosalne znaczenie. Czy istnieją sposoby na obniżenie rat takiego kredytu? Jeśli tak – jak tego dokonać?

Przede wszystkim najważniejszą informacją dla klienta jest to, po jakim kursie zostanie policzona nam rata kredytu. Jak wskazuje wielu ekspertów z dziedziny finansów i bankowości, na przykład na walutomat (http://www.inbank.pl/index.php?str=artykuly&ct=10127&ob=27071&preview=1) ma to szalenie ważne znaczenie i jest to jedna z niewielu metod, które chociaż trochę pozwalają obniżyć ratę do spłaty. Warto więc zainteresować się takim rozwiązaniem i wybrać się do banku, aby to wyjaśnić. Jeśli podpiszemy odpowiednie dokumenty, możemy samodzielnie wymieniać pieniądze w kantorze i wpłacać raty od razu we frankach, co jest jednak dość opłacalne, chociaż wymaga więcej zachodu.

Przy tak ogromnych kwotach, jakie muszą jednak spłacać obecnie klienci bankowi, którzy zdecydowali się na kredyt w obcej walucie, jest to jednak warte zachodu. Wymiana waluty na własną rękę nie jest co prawda tak prosta do przeprowadzenia, jakby nam się wydawało, ale istnieją na szczęście na przykład internetowe kantory, w których możemy dokonać tego w o wiele prostszy sposób.

Comments are closed.