Recent Posts
  • Aktualne kursy walut

    Aktualne kursy walut

    Osoby, które regularnie wymieniają obce waluty na złotówki, a także które potrzebują kupić obcą walutę, zazwyczaj szukają informacji odnośnie aktualnych kursów.Read More »
  • Wiedza pomagająca zarabiać

    Wiedza pomagająca zarabiać

    W obecnym świecie pojawiają się osoby doskonale wykorzystujące swoją bardzo specjalistyczną wiedzę z zakresów ekonomii. Jakość staje się pewnego rodzaju wyznacznikiem umiejętnego inwestowania, istnienia na zmieniających się rynkach, ale także pozwala na pewne dostosowanie własnych potrzeb do zmian jakim poddawane są nowoczesne firmy. Koniecznością obecnie …Read More »
Kalendarz
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Zadłużenie w obcej walucie – jak wymieniać pieniądze?

8Wymiana waluty ma istotne znaczenie nie tylko w sytuacji, gdy nasze zarobki zostaną nam wypłacone w dolarach czy innej walucie. Ma to coraz ważniejsze znaczenie także w sytuacji, gdy decydujemy się na kredyt w obcej walucie. W ostatnich latach tego typu zadłużenia stały się niezwykle popularne, a trzeba przyznać, że dla wielu osób kredyt we frankach czy w dolarach okazał się prawdziwą pułapką.

Zmiany kursu waluty powodują bowiem dość istotną zmianę w wysokości płaconych rat, co w przypadku kredytu walutowego na dużą kwotę ma kolosalne znaczenie. Czy istnieją sposoby na obniżenie rat takiego kredytu? Jeśli tak – jak tego dokonać?

Przede wszystkim najważniejszą informacją dla klienta jest to, po jakim kursie zostanie policzona nam rata kredytu. Jak wskazuje wielu ekspertów z dziedziny finansów i bankowości, na przykład na walutomat (http://www.inbank.pl/index.php?str=artykuly&ct=10127&ob=27071&preview=1) ma to szalenie ważne znaczenie i jest to jedna z niewielu metod, które chociaż trochę pozwalają obniżyć ratę do spłaty. Warto więc zainteresować się takim rozwiązaniem i wybrać się do banku, aby to wyjaśnić. Jeśli podpiszemy odpowiednie dokumenty, możemy samodzielnie wymieniać pieniądze w kantorze i wpłacać raty od razu we frankach, co jest jednak dość opłacalne, chociaż wymaga więcej zachodu.

Przy tak ogromnych kwotach, jakie muszą jednak spłacać obecnie klienci bankowi, którzy zdecydowali się na kredyt w obcej walucie, jest to jednak warte zachodu. Wymiana waluty na własną rękę nie jest co prawda tak prosta do przeprowadzenia, jakby nam się wydawało, ale istnieją na szczęście na przykład internetowe kantory, w których możemy dokonać tego w o wiele prostszy sposób.

Comments are closed.