Płytki imitujące marmur
Nowości

Płytki imitujące marmur – co warto wiedzieć przed zakupem

Marmur to prawdopodobnie najbardziej znany i cenny kamień naturalny na świecie. Gdy tylko słyszysz jego nazwę, od razu budzi skojarzenia ze wspaniałymi świątyniami. Podczas gdy niegdyś bogactwo wyrażało gładkie jak lustro powierzchnie marmurowych płytek, dziś naturalny materiał tworzy luksusową atmosferę w mieszkaniu. Niezależnie od tego, czy chodzi o płytki podłogowe, ścienne czy sufitowe: płytki imitujące marmur pomagają stworzyć ekstrawagancką atmosferę.

Płytki białe marmurowe – poznaj ich historię

Marmur powstaje, gdy wapień, dolomity lub inne bogate w węglan skały głęboko w skorupie ziemskiej są narażone na zwiększone ciśnienie i temperaturę. Skała poddawana jest procesowi mineralogicznej przemiany, dzięki czemu ze skały macierzystej powstają mieniące się kamienie naturalne oraz w zależności od domieszki mineralnej, różne rodzaje marmurów. Najbardziej charakterystyczną cechą jest usłojenie przechodzące przez kamień naturalny. Szczególnie biały marmur symbolizuje wyrafinowane i reprezentacyjne walory oraz elegancję. Taki wzór zachowują płytki imitujące marmur. Sprawdź więcej produktów na stronie: https://sklepmo.pl/

Ponadczasowe, eleganckie naturalne piękno marmuru do dziś przebija swoją wyrafinowaną charyzmą i przetrwało wszelkie trendy w modzie. Marmurowy kamień powraca, naturalne marmurowe płytki są modne. Dopasowują się do współczesnego bogactwa i luksusu oraz indywidualnego stylu. Największą popularność zyskują płytki biały marmur.

 

Płytki podłogowe marmurowe – poznaj ich najważniejsze parametry

Choć marmur z kamienia naturalnego jest piękny, ma jednak pewne wady. Na przykład, jeśli materiał jest intensywnie eksploatowany, zawsze musi zostać wypolerowany przez profesjonalistę, aby zachować naturalny połysk. Takiego problemu nie ma natomiast w przypadku, gdy mamy płytki imitujące marmur.  I to jest dobra wiadomość. Nie musisz rezygnować z marmurowego wyglądu we własnych czterech ścianach. Istnieje pomysłowa alternatywa: gres porcelanowy. Płytki imitujące marmur kuchnia czy łazienka, wszędzie sprawdza się doskonalone.

Porcelanowe płytki marmuropodobne można dobrze łączyć z płytkami drewnopodobnymi, tworząc przytulny styl wiejskiego domu. Alternatywne płytki marmurowe są wyjątkowe, nawet jako drewniane deski podłogowe lub płytki ścienne i tworzą zarówno naturalną atmosferę, jak i koncepcje życia z wyraźnymi liniami i chłodnymi tonami.

 

Możliwość komentowania Płytki imitujące marmur – co warto wiedzieć przed zakupem została wyłączona