Recent Posts
  • Zmieniające się rynki finansowe

    Zmieniające się rynki finansowe

    Dzisiejszy świat pokazuje nam jak wielkie zmiany stają się czynnikiem kształtującym nasze podejście do zmieniających się rynków. Jakość z jaką mamy do czynienia znacznie zmienia ukształtowanie gospodarcze. Oczywiście dla wielu elementów koniecznością staje się dość szeroko rozumiane finansowanie, środki pieniężne staja się czynnikami pozwalającymi na …Read More »
  • Tapety do sypialni – pomysł na ciekawą dekorację

    Tapety do sypialni – pomysł na ciekawą dekorację

    Sypialnia to pomieszczenie dość specyficzne. Należy do najbardziej prywatnych wnętrz, służy do relaksu i odpoczynku, a jednocześnie powinna być funkcjonalna. Mogłoby się wydawać, że pokój, w którym głównie śpimy, nie wymaga zbyt wiele uwagi, a kluczowe znacznie w tym przypadku ma przede wszystkim wybór odpowiedniego …Read More »
Kalendarz
Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Palety przemysłowe – Tefra Poznań

Nie wszędzie i nie zawsze jest możliwość skorzystania ze znormalizowanych europalet. W takim wypadku warto zaznajomić się z paletami przemysłowymi, które znane są również jako zamienniki palet euro EPAL. Na rynku istnieje kilka różnych wymiarów palet przemysłowych. Do najpopularniejszych należą palety o wymiarach 1200 mm x 800 mm i są to palety najbardziej przypominające europalety. Przez wzgląd na zróżnicowaną nośność, dzielą się one na:
– palety, których nośność wynosi do 1500 kg, które są najbliższymi sąsiadami europalet,
– palety, których nośność wynosi do 800 kg, nazywane również paletami grubymi,
– palety, których nośność wynosi do 400 kg, zwane inaczej paletami cienkimi.

Palety przemysłowe posiadają również inne wymiary. Często zdarza się, że paleta przemysłowa mierzy 1200 mm x 800 mm lub 600 x 800 mm. Palety przemysłowe znacznie różnią się od europalet starannością wykonania i doboru materiałów.

Paleta przemysłowa może zostać wykonana z desek i klocków o różnej szerokości i grubości. W temacie palet przemysłowych nie ma norm, które w jakikolwiek sposób wiązałyby ręce producentom. Dlatego też na rynku paletowym jest mnóstwo przeróżnych rodzajów produktów, co prowadzi do lekkiego chaosu, jednak umożliwia indywidualnym klientom dobrać taką paletę, na jakie mają zapotrzebowanie.

Palety przemysłowe w Poznaniu

Tefra jest poznańską firmą, która założona została w 1993 roku. Od tamtej pory jej główną domeną jest skup i sprzedaż palet. W ofercie posiadają europalety, palety przemysłowe, palety drewniane, palety jednorazowe, czy takie dodatki jak nadstawki paletowe. Tefra chętnie skupuje niepotrzebne palety w dobrym stanie technicznym. Aby ułatwić klientowi dowóz, posiada kilka punktów skupu na terenie Poznania. Ponadto może pochwalić się wieloma zaufanymi klientami, którzy od lat korzystają z usług Tefry. Wymienić można takie firmy, jak Lidl, Tesco, DPD, Tetley, Cermag czy Hendi.

Pracownicy Tefry posiadają wysokie kwalifikacje i doświadczenie, które pomagają w codziennych kontaktach z klientami. Wieloaspektowa elastyczność firmy to klucz do sukcesu, a rzetelność zjednała sobie wielu kontrahentów z terenu Polski, jak i z całej Unii Europejskiej.

Palety przemysłowe

W swojej ofercie firma posiada palety przemysłowe lekkie, które mają wymiary 1000 mm x 1200 mm, a ich udźwig nie przekracza 800 kg. Palety te najczęściej służą do składowania, a także przewożenia za pomocą wózka widłowego różnych artykułów. Palety przemysłowe cienkie to palety używane, jednak są suche, czyste oraz nieuszkodzone, a więcej przeczytać można tutaj: https://www.tefra.com.pl/palety-przemyslowe/

Palety przemysłowe grube mają identyczne wymiary co palety cienkie, jednak ich udźwig to 1500 kg. To czyni ją bardzo podobną do europalety. Tak samo, jak palety lekkie, palety grube są zazwyczaj używane, ale mimo to są nieuszkodzone, czyste oraz suche.

Ostatnim rodzajem palet przemysłowych, jaki występuje w ofercie firmy Tefra, są palety przemysłowe nowe. Ich wymiary są identyczne, jak poprzednich palet, natomiast udźwig znajduje się w przedziale 0,8 – 1,5 tony. Są to palety nieużywane, jasne, czyste, a ponadto opatrzone certyfikatem IPPC.

Comments are closed.